نصب هارد NVMe بر روی سرور G8

آموزش نصب هارد NVMe روی سرور g8

نصب هارد NVMe بر روی سرور G8

موضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح زیر است:

آموزش کانفیگ سرور g8 با هارد NVMe یا اضافه کردن هارد NVMe به سرور g8 احتیاج به خرید یک قطعه اضافه و رعایت کردن نکاتی را دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

ممکن هست شما دارای سرور g8 باشید و از طرفی احتیاج به ارتقا هارد خود برای دست یابی به سرعت بالا داشته باشید. همانطور که میدانید سرور g8 هارد NVMe را بدون واسطه ساپورت نمیکند. اولین فکری که به سمت شما می آید خرید سرور مدل بالاتر و هزینه های اضافه است. ولی با دیدن این آموزش احتیاج به هزینه نخواهید داشت و خواهید آموخت چگونه به سرور g8 هارد NVMe اضافه کنید.

آموزش استفاده از هارد NVMe بر روی سرور g8

شما احتیاج به قطعه ای دارید به نام کارت تبدیل M2 به PCI که باید اون را خرید کنید. ما در شکل زیر یک نمونه که با سرور g8 هم خوانی دارد را آماده کردیم.

داخل بسته بندی این قطعه یک عدد پیچ و آچار برای بستن هارد هم وجود دارد که کاربر به راحتی هارد NVMe را بر روی این کارت نصب کند.

اصافه کردن هارد NVMe به سرور g8

 

در عکس زیر به راحتی هارد بر روی جای خود قرار دادیم و پیچ اون را محکم بستیم و ثابت شد.

آموزش نصب هارد NVMe بر روی سرور g8

کارت تبدیل M2 به PCI

پ.ن
آیا نیاز به خرید سرور مجازی ایران دارید؟ لطفا بر روی لینک اون کلیک کنید! اگر نیاز به سرور ایران با آی پی تمیز و بدون محدودیت دارید کلیک کنید.
 

در عکس زیر مشخص که ما کارت را در رایزر PCI سرور g8 تنها با یک فشار ساده نصب کردیم. در ادامه به شما نشان خواهیم داد بعد از بالا آمدن سرور آیا هارد با این روش شناسایی خواهد شد یا خیر!

نصب هارد NVMe بر روی سرور g8

ما سرور را آماده و روشن کردیم. با استفاده از ILO به سرور دسترسی پیدا کردیم. همانطور که در عکس می بینید به خوبی هارد را شناسایی کرده که طبق عکس بر روی اسلات شماره 2 است. ولی نوع هارد را نزده که مهم هم نیست.

نصب هارد NVMe بر روی سرور g8

ما برای اطمینان بیشتر سرور را بردیم به حالت نصب سیستم عامل. برای تست سیستم عامل آلما لینوکس را بر روی سرور مانت کردیم. در صفحه نصب مانند عکس زیر متوجه شدیم به خوبی هارد و نوع هارد را تشخیص داده و کار می کند.

نصب هارد NVMe بر روی سرور g8

بوت نشدن سرور g8 با هارد NVMe

اما آموزش نصب هارد NVMe بر روی سرور g8 بسیار راحت بود. ولی یک نکته خیلی مهم دارد به همین دلیل هر کسی سمت این کار نمیرود. چون سرور g8 با هارد NVMe بوت نمیشه و داخل بایوس هم نمی توانید بوت را روی هارد NVMe بگذارید. به همین دلیل همانطور که در عکس زیر می بینید ما یک فلش به سرور نصب کردیم و بوت را از بایوس بر روی فلش گذاشتیم.  تنها بوت سیستم عامل را بر روی فلش نصب کردیم و مابقی را بر روی هارد NVMe نصب کردیم. سیستم عامل بعد از ریست شدن ، بوت را از روی فلش می خواند و سرور بالا می آید.

سوالات متداول

بله ما در اکثر نقاط جهان و ایران سرور اختصاصی با هارد NVMe می توانیم در اختیار شما قرار دهیم.

بله موجود است و برای استعلام موجودی با بخش فروش در تماس باشید.

5/5 - (535 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.